Kolagen na łuszczycę

Łuszczyca jest jedną z najbardziej popularnych chorób skóry. Szacuje się, że na świecie może nią być dotkniętych nawet 4-5% osób. Pomimo powszechności tego schorzenia nadal nie udało się jeszcze opracować skutecznej metody jej leczenia pozwalającej na uzyskanie satysfakcjonujących efektów u wszystkich chorych.

Łuszczyca jest przewlekłym oraz co gorsza nawracającym schorzeniem skóry, charakteryzującym się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Spowodowana jest m.in. poprzez czynniki immunologiczne – nieprawidłowe funkcjonowanie składników układu odpornościowego (limfocyty T i wydzielany przez nie cytokin).

Na szczęście łuszczyca nie jest chorobą należącą do grupy schorzeń zakaźnych. Nie można się nią zarazić poprzez kontakt z chorą osobą. Uciążliwy dla pacjentów jest jednak przewlekły jej przebieg z tendencją do samoistnego ustępowania oraz nawrotów.

Charakterystycznym objawem chorobowym są czerwonobrunatne lub zaróżowione, płaskie, o wyrazistych brzegach i zróżnicowanej wielkości grudki, pokryte srebrzystą lub też często srebrzystoszarą, nawarstwiającą się łuską. Objawy chorobowe występują najczęściej na łokciach oraz kolanach, w okolicy kości krzyżowej i pośladków oraz w uchu zewnętrznym i na owłosionej skórze głowy.

90% chorych trapi tak zwana łuszczyca zwykła. Spotkać możemy się również z innym jej typem – łuszczycą paznokci, w wyniku której na płytce paznokci powstają podłużne oraz poprzeczne bruzdy. Zdarza się, ze przyjmują one także postać punkcików lub też żółtych plamek. W wyniku zmian chorobowych płytki paznokci stają się matowe i łatwo mogą ulec zgrubieniu oraz zniekształceniu. Często ta forma łuszczycy bywa mylona z grzybicą paznokci.

W jaki sposób kolagen naturalny pomoże mi w skutecznym leczeniu łuszczycy
Z łuszczycą pospolitą doskonale radzi sobie Kolagen naturalny Silver, który stanowo łagodzi objawy chorobowe sprawiając, że samo schorzenie staje się nieco mniej uciążliwe dla pacjenta. Kolagen niweluje obrzęk i wzmacnia skórę. Pomaga jej także w regeneracji naskórka. Już po 14 dniach stosowania u pacjentów ustępuje świąd oraz zaczerwienienie. Kuracja powinna jednak trwać nie mniej jak 3-4 miesiące. Warto uzupełnić zewnętrzną kurację kolagenową kuracją wewnętrzną – przyjmowanie kapsułek wówczas czas pomiędzy poszczególnymi nawrotami zmian chorobowych ulega wydłużeniu.

Kolagen naturalny Silver przeznaczony jest do zabiegów pielęgnacyjnych całego ciała w tym szczególnie do masażu leczniczego oraz energetyzującego. Jego głównym zadaniem jest ujędrnienie oraz zapewnienie właściwej elastyczności i nawilżenia skóry.

Jeśli trapi Cię natomiast łuszczyca paznokci polecamy Ci Kolagen naturalny Graphite. Wzmacnia on płytkę paznokcia oraz wygładza. Pomaga zwalczyć zmiany chorobowe i doskonale stymuluje proces odbudowy paznokcia.

Zapoznaj się ze sposobem stosowania Kolagenu naturalnego Silver oraz Kolagenu naturalnego Graphite

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku