Kolagen na łysienie

Łysienie plackowate stanowi poważny problem. Do dziś nie udało się ustalić dlaczego atakuje oraz jak skutecznie można go wyleczyć. Pojawia się często u osób młodych, u których powoduje również problemy natury psychicznej – złe samopoczucie, niska samoocena, brak akceptacji swojego wyglądu a nawet depresja.

Łysienie plackowate jest chorobą skórną o nieustalonej jak dotąd przyczynie. Cechuje się występowaniem trwałych lub też przejściowych ognisk wyłysienia. Skóra w ich obrębie nie jest zmieniona w sposób zapalny. Dotyczy około 2% osób zgłaszających się do dermatologa z problemem nadmiernego wypadania włosów.

Choroba może się ujawnić w zasadzie w każdym wieku. Nie jest to problem ludzi starszych a wręcz przeciwnie często diagnozuje się ją jeszcze w dzieciństwie lub w bardzo młodym wieku. Postęp zmian chorobowych może doprowadzić do całkowitej utraty włosów nie tylko na głowie ale także w obrębie brwi, rzęs, okolic łonowych itp. W ciężkich stadiach chorobowych łysieniu plackowatemu towarzyszą także zmiany w obrębie paznokci, które charakteryzują się rozmaitą morfologią oraz nasileniu. Stanowią one bardzo niekorzystną cechę prognostyczną jeśli chodzi o dalszy rozwój choroby.

Na występowanie łysienia plackowatego wpływ mają najprawdopodobniej rozmaite czynniki o wspólnym podłożu genetycznym. Wśród nich znaczenie mogą mieć zjawiska autoimmunologiczne, zaburzenia układu nerwowego, czynniki psychiczne a także zmiany w obrębie naczyń krwionośnych. Prawdopodobnie na skutek reakcji układu immunologicznego dochodzi do wyniszczenia własnych komórek mieszków włosowych i stąd pojawiają się tak zwane „placki”, na których nie ma włosów. Łysienie plackowate często występuje rodzinnie. Co dowodzi faktu, iż schorzenie to powiązane jest ściśle z genetyką.


Przyczyny występowania łysienia plackowatego

Do głównych przyczyn występowania łysienia plackowatego zaliczyć możemy:
  • Stres psychologiczny – długotrwały lub też pojedynczy ale niezwykle nasilony
  • Predyspozycje genetyczne – nie koniecznie łysienie plackowate musiało ujawnić się w rodzinie. Być może ktoś z rodziny był jednak nosicielem wadliwych genów
  • Infekcja wirusowa czy bakteryjna
  • Długotrwały kontakt z pewną grupą chemikaliów – np. praca w zakładach chemicznych
  • Przemiany hormonalne (dojrzewanie, ciąża, przekwitanie)
  • Fizyczne uszkodzenia ciała – związany z tym bardzo silny stres
W jaki sposób Kolagen naturalny pomoże mi w skutecznej walce z łysieniem plackowatym

Kolagen naturalny Graphite skutecznie pomaga w walce z łysieniem plackowatym. Jego unikatowa formuła doskonale odżywia skórę głowy, stymuluje oraz pobudza pracę mieszków włosowych. Aby kuracja była skuteczna należy stosować żel kolagenowy na mokrą, umytą wcześniej za pomocą naturalnych środków skórę, możliwie jak najcieńszą warstwą.

Kolagen naturalny Graphite to nowoczesny preparat, który regeneruje włosy oraz paznokcie. Polecany jest zarówno do codziennej pielęgnacji tych jakże ważnych atrybutów każdej kobiety jak i również do stosowania jako preparat specjalistyczny w zakładach fryzjerskich oraz studiach paznokci.

Zaleca się stosowanie kolagenu naturalnego Graphite na mokrą powierzchnie skóry głowy 2 razy dziennie. Po upływie około 2 miesięcy na skórze powinien pojawić się delikatny meszek. Co ważne nowe włosy będą miały naturalny, pierwotny kolor.

Zapoznaj się ze sposobem stosowania Kolagenu naturalnego Graphite

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku