Kolagen na żylaki

Żylaki są przewlekłą niewydolnością naczyń żylnych. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób układu krwionośnego. Jej objawy są łatwo dostrzegalne gołym okiem: zgrubienia oraz przebarwienia żył zauważalne przez skórę. Żylaki powstają na skutek upośledzenia drożności naczyń krwionośnych, co powoduje wzrost ciśnienia hydrostatycznego w ich obrębie.

Żylaki choć traktowane są nierzadko jako jedynie defekt kosmetyczny są poważnych schorzeniem, którego nie należy bagatelizować! Najczęściej pojawiają się w obrębie kończyn dolnych. Mogą być konsekwencją następujących czynników:
 • Siedzący tryb życia
 • Ciąża
 • Otyłość
 • Kuracja hormonalna
 • Płaskostopie
 • Wada postawy
 • Opalanie się
 • Zbyt częste gorące kąpiele
 • Nadużywanie sauny
 • Zakrzepica
 • Przebyte zapalanie żył głębokich
Stanowczo bardziej narażone na występowanie żylaków są kobiety, osoby po 40 roku życia oraz osoby, które wykonują ciężką pracę fizyczną w pozycji stojącej. Objawy niewydolności żylnej (czyli właśnie żylaki) są dostrzegalne choć na początku nie koniecznie kojarzą się z wyżej wymienionym schorzeniem. Zaliczyć możemy do nich m.in.: nasilające się w godzinach wieczornych obrzęki nóg, uczucie ciężkości nóg, ból i pieczenie kończyn dolnych.

Żylaki a skóra
Żylaki mogą powodować powikłania w obrębie skóry, pod którą występują. Czasem stają się przyczyną stanów zapalnych. Zdarza się również, że na skórze, pod którą znajduje się żylakowate poszerzenie pojawia się bolesne stwardnienie oraz zaczerwienienie. W przewlekłych stanach takiego zaczerwienienia skóry łydek jej kolor może zmienić się na brązowy, wskutek nieprawidłowego krążenia krwi. Jest to bardzo niepokojący objaw, ponieważ w dalszej kolejności pojawia się swędzenie, wypryski, pęknięcia pokrywającej żylaki zniszczonej skóry i następnie owrzodzenie podudzi. Dlatego też osoby, które rozpoznały u siebie powyższe objawy chorobowe powinny niezwłocznie zgłosić się po poradę specjalisty.

Nie można także zapominać o właściwej pielęgnacji skóry. Skóra, która jest wysuszona i mało elastyczna jest bardziej narażona na różnego rodzaju pęknięcia oraz stany zapalne. Jeśli i Ty masz predyspozycję do występowania żylaków zadbaj o odpowiednią kondycję Twojej skóry stosując odpowiednie preparaty kolagenowe.

W jaki sposób kolagen naturalny pomoże mi walczyć z żylakami
W walce z żylakami pomóc może Kolagen naturalny Graphite. Nie jest to oczywiście medykament, który całkowicie zlikwiduje problem żylaków. Dzięki niemu jednak skóra stanie się bardziej wytrzymała i elastyczna. Kolagen naturalny znacznie wzmacnia tkankę skórną dzięki temu żylak „schowa się” i będzie tym samym mniej bolesny dla pacjenta. Dodatkowo zawarte w Kolagenie naturalnym Graphite ciała opatowe łagodzą ból i mają działanie kojące. Dzięki niemu łatwiej będzie znieść dolegliwości towarzyszące chorobie żylnej.

Należy pamiętać, że aby terapia była skuteczna należy regularnie stosować wyżej wymieniony preparat. Przy aplikowaniu preparatu 2 razy dziennie – pierwsze efekty powinny być odczuwalne po 2 -3 tygodniach. Radzimy rozpoczęcie od preparatów 50ml– koszt jest dużo niższy, a pozwala na obserwację postępujących zmian.

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku