Kolagen na blizny

Blizny – nie tylko defekt kosmetyczny!
Blizna określana jest w dermatologii jako zmiana skórna będąca następstwem uszkodzenia skóry właściwej oraz zastąpieniem powstałego ubytku przez tkankę łączną włóknistą. Tworzenie się blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, z który praktycznie każdy z nas miał w swoim życiu wielokrotnie bezpośrednią styczność. W procesie tym skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkaną ziarninującą (porastającą), z licznymi włóknami kolagenowymi (najpierw ułożonymi przypadkowo a następnie już w sposób uporządkowany).

Blizna powstaje w miejscu uszkodzenia skóry. Jej typ uzależniony jest od wielu różnych czynników. Większość zmian bliznowych nie wymaga poddania pacjenta specjalistycznemu leczeniu (blizna goi się samoistnie bez żadnej interwencji z zewnątrz). Istnieją jednak blizny, które w dermatologii nazywane są „nieprawidłowymi” – twarde, czerwone, zgrubiałe, znacznie wykraczające poza obszar pierwotnego uszkodzenia skóry. Ten typ blizn stanowi nie tylko problem estetyczny ale także (albo wręcz przede wszystkim) zdrowotny. Skutkują bowiem bardzo uciążliwymi dolegliwościami takimi jak: skurcze, ból, swąd itp.

W jaki sposób kolagen naturalny pomoże mi zwalczyć blizny
Kolagen naturalny Platinum skutecznie pomaga w walce z bliznami. Dzięki regularnemu stosowaniu wyżej wymienionego preparatu blizna staje się zmiękczona oraz bardziej elastyczna. Z czasem ulega rozjaśnienie stając się tym samym mniej widoczna. Najlepszy efekt rozjaśnienia blizny uzyskamy stosując regularnie Kolagen naturalny Platinum – dzieje się tak za sprawą najwyższej procentowej zawartości czystego kolagenu.

Walkę z bliznami rozpoczynamy od nałożenia na mokrą – wcześniej umytą naturalnymi środkami – skórę żel, możliwie jak najcieńszą warstwą i pozostawiamy do całkowitego wchłonięcia.Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku