Kolagen na cellulit

Skuteczne sposoby na Cellulit
Cellulit (Cellulite, cellulitis) zwany także „pomarańczową skórką” to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. W efekcie skóra jest nierówna i pofałdowana (przede wszystkim w okolicy ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków). Cellulit uznawany jest za problem medyczny (nie jak powszechnie sądzono defekt kosmetyczny). Boryka się z nim coraz więcej kobiet. Mówi się o nim także coraz częściej jako o chorobie cywilizacyjnej.

Z roku na rok powstaje coraz więcej kosmetyków na cellulit, mówi się także o innych skutecznych sposobach walki z „pomarańczową skórką”. Które z nich są naprawdę skuteczne? Jak pozbyć się cellulitu? Czy w ogóle istnieją sposoby na cellulit? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.


Jak powstaje cellulit
W kwestii powstawania cellulitu najważniejszą rolę odgrywają złośliwe geny. To właśnie one decydują o tym ule tłuszczu odkłada się w komórkach. Każdy z nas urodził się z określoną liczbą komórek tłuszczowych – tak zwanych adipocytów. Z wiekiem wbrew pozorom komórek tłuszczowych wcale nie przybywa. Ich liczna jest stała. Jednak w miarę jak zaczynam dostarczać naszemu organizmowi większej „dawki” kalorii w komórkach tłuszczowych zaczyna odkładać się tłuszcz, stanowiący rezerwę energetyczną. Co więcej geny odpowiadają także za ilość receptorów, które mają zdolność wiązania tłuszczu. Czyli innymi słowy to one decydują czy mamy skłonność do zatrzymywania tłuszczu w organizmie czy też wręcz przeciwnie.

Na postawanie cellulitu wpływają także hormony. Stąd też cellulitis pojawia się najczęściej w okresie tak zwanych „burz hormonalnych” czyli m.in. w okresie dojrzewania, ciąży, a nawet menopauzy. Często sprzyja temu także stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Nie bez znaczenia dla powstawania cellulitu jest także kolagen. W wyniku utraty kolagenu tkanka łączna traci swoją elastyczność, co powoduje utrudniania w przenoszeniu toksyn z komórek do układu limfatycznego. Dlatego też zmniejszająca się z wiekiem ilość kolagenu powoduje zły stan skóry.

Kiedy tkanka łączna traci kolagen a co za tym idzie także elastyczność zaczyna pękać a organizm ma coraz większe trudności z wydalaniem toksyn z komórek. Skutkiem tego jest ich magazynowaniem w kieszonkach tłuszczowych – tak powstaje cellulit u kobiet i nadwaga u mężczyzn.

Do najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu zaliczyć możemy:
  • Brak dostatecznej ilości kolagenu
  • Zaburzenia krążenia wywołane niedotlenieniem (brak aktywności ruchowej na świeżym powietrzu i niedostateczna aktywność mięśni)
  • Nieprawidłowa dieta – zbyt dużo soli, węglowodanów, tłuszczy, konserwantów, sztucznych barwników, dodatków smakowych itp.- oraz wiążące się z tym nadwaga oraz otyłość
  • Zaburzenia układu nerwowego – depresja, stres
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Zaburzenia hormonalne
  • Złe nawyki – np. zbyt gorące kąpiele, przepracowanie, życie w pośpiechu, noszenie obcisłych ubrań, chodzenie na wysokich obcasach, palenie, spożywanie alkoholu, długotrwała pozycja siedząca, przyjmowanie niektórych leków itp.
W jaki sposób kolagen pomaga skutecznie zwalczyć cellulit
Spośród dostępnych na rynku kosmetyków antycellulitowych rekomendujemy stosowanie naturalnego kolagenu w postaci serum wyszczuplającego. Stworzone zostało one z myślą o kobietach wyjątkowych. Długoletnia praca nad właściwym doborem składników zaowocowała doskonałą kompilacją substancji czynnych - wyłącznie naturalnych, które skutecznie potrafią skutecznie usunąć zmiany skórne zwane cellulitem jak i również zapewnić Twojej skórze prawidłowe nawilżenie oraz jędrność. Stosują go dostarczasz organizmowi substancje, która pomoże mu utrzymać skórę w dobrej kondycji – ujędrnioną oraz nawilżoną.

Kolagenowe serum wyszczuplające dostarczy Twojemu organizmowi niezbędną porcję tego tak ważnego dla każdej kobiety białka - kolagenu. Dzięki niemu Twoja skóra będzie gładka i elastyczna. Zapobiega on także pękaniu tkanki łącznej co w znacznym stopniu utrudnia wydalenie toksyn i powoduje ich magazynowanie w organizmie, a co za tym idzie powstawania cellulitu.

Kolagenowe serum wyszczuplające to jedyny kosmetyk, który skutecznie walczy z cellulitem (zwróć uwagę, że wszystkie dostępne na rynku preparaty antycellulitowe zawierają właśnie ten składnik).

.
Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku