Kolagen na kruche paznokcie

Piękne dłonie stanowią doskonałą ozdobę każdej kobiety. Dlatego też tak bardzo zależy nam na tym, aby móc pochwalić się zadbanymi, błyszczącymi i mocnymi paznokciami. Sekret ich urody nie tkwi jednak w genach (jak niektórzy uważają) ale we właściwej pielęgnacji. To zatem od nas zależy czy nasze dłonie będą nasza chlubą czy wręcz przeciwnie staną się przyczyną dyskomfortu.

Wiele kobiet ma problem z utrzymaniem dłuższych paznokci. Pomimo tego, że bardzo staramy się, aby osiągnęły one wymarzoną długość i tak zawsze łamią się nie w porę. Przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi przede wszystkim w niedoborze różnych pierwiastków oraz mikroelementów. Bardzo trudno utrzymać w zdrowiu płytkę paznokcia również wówczas, gdy jest ona narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników. W związku z tym problemy z paznokciami mają często osoby, które mają dłuższą styczność z różnego rodzaju środkami chemicznymi. W sposób szkodliwy na Twoje paznokcie działają m.in. woda, detergenty i chemikalia – osłabiają one w znacznym stopniu płytkę co czyni ją bardziej podatną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Łamliwe paznokcie objawiają się suchą, matową powierzchnią płytki paznokcia, maja połamaną końcówki, łuszczą się przy brzegach, rozwarstwiają i bardzo często tworzą się na nich nieestetyczne bruzdy. Lakier utrzymuje się na takich paznokciach bardzo krotko. Łamliwe paznokcie charakteryzują się dużą przepuszczalnością wody (można wręcz powiedzieć że „wchłaniają ja jak gąbka”) a jak już wcześniej zostało powiedziane woda wpływa na płytkę paznokcia bardzo niekorzystnie co jeszcze pogłębia problem z regeneracją paznokci.


Przyczyny łamliwych paznokci
Jedną z przyczyn łamliwych paznokci jest najczęściej zła dieta. Brak niektórych mikroelementów ora witamin znacznie osłabia płytkę paznokcia. Do najważniejszych składników należą m.in.: wapń, żelazo, cyn itp. Pamiętaj o ty, aby chronić swoje paznokcie przed wodą, która ma na nie bardzo niekorzystny wpływ. Zakładają gumowe rękawiczki ilekroć zamierzasz myć naczynia a także podczas innych zabiegów, gdzie stosujesz wodę z detergentami.

Powodem łamliwości paznokci jest także stosowanie zmywaczy z acetonem, który znacznie osłabia płytkę. Do paznokci należy używać preparatów pielęgnujących i odżywczych.

Zmiany w paznokciach mogą także:
  • Mieć charakter wrodzony (dziedziczny)
  • Towarzyszyć różnym chorobom skóry
  • Występować jako efekt chorób ogólnoustrojowych, przemiany materii, narządów wewnętrznych
  • Być wywołane przez czynniki miejscowe pochodzenia urazowego, pasożytniczego, bakteryjnego
Skuteczny sposób na łamliwe paznokcie – terapia kolagenowa
Jeśli i Ty masz problem z kruchymi, łamliwymi paznokciami rekomendujemy Ci skuteczną terapię kolagenową. Najlepszym preparatem do pielęgnacji paznokci jest Kolagen naturalny Graphite.

Kolagen naturalny Graphite to nowoczesny preparat, który regeneruje włosy oraz paznokcie. Polecany jest zarówno do codziennej pielęgnacji tych jakże ważnych atrybutów każdej kobiety jak i również do stosowania jako preparat specjalistyczny w zakładach fryzjerskich oraz studiach paznokci.

Preparat ten sprawia, iż paznokcie stają się mocniejsze i trwalsze na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wygładza płytkę paznokcia i redukuje wszelkiego pochodzenia przebarwienia. Powoduje głęboką regenerację struktury płytki, przez co wyraźnie poprawia wygląd nie tylko samych paznokci ale także ich okolic (nawilża skórki).Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku