Kolagen na odparzenia, odmrożenia i odleżyny

Zamów Kolagen Naturalny
Opis schorzenia

Odparzenia, odmrożenia oraz odleżyny należą do jednych z najczęściej występujących schorzeń. Pomimo tego, że większość z nich nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia oraz życia pacjenta są one przyczyną dużego dyskomfortu oraz bólu. Dlatego też chcielibyśmy Państwu przedstawić skuteczny sposób pozwalający zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące odparzeniom, odleżynom oraz odmrożeniom a także skutecznie zlikwidować te dolegliwości. Prosimy jednak nie zapominać, że w przypadku, gdy dolegliwości mają ostry przebieg niezastąpiona jest konsultacja z lekarzem specjalistą.

Odparzenia

Odparzenia to nic innego jak zaczerwieniona oraz podrażniona skóra, która szczypie, piecze oraz swędzi. Wbrew pozorom dotyczą nie tylko maluchów. W zasadzie każdy z nas jest na nie narażony (szczególnie w czasie upałów). Odparzona skóra jest zaczerwieniona, wilgotna oraz szorstka. Stan ten sprzyja rozwojowi infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych. Na szczęście dolegliwości tej można skutecznie zapobiegać, natomiast gdy już się pojawi leczyć.

Przyczyną występowania odparzeń najczęściej jest stykanie oraz ocieranie się o siebie wilgotnej powierzchni skóry lub tez pocieranie o odzież oraz sztuczną bieliznę. Najczęściej schorzenie to doskwiera osobom z nadwagą, u których odparzenia pojawiają się w zagłębieniach fałdów skórnych, pod biustem, brzuchem i między pośladkami, w pachwinach, pod pachami i po wewnętrznej stronie ud. Nie mniej jednak nawet osoby szczupłe, które uprawiają sport czy tez noszą nieodpowiednią bieliznę mogą mieć problem z nawracającymi odparzeniami.

Jak zapobiegać oraz leczyć odparzenia

Aby skutecznie zapobiegać odparzeniom należy zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację skóry:
  • Po każdej kąpieli dokładnie osusz skórę
  • Używaj kosmetyków wchłaniających pot np. zasypek lub też talków
  • Noś przewiewną, bezszwową bieliznę oraz odzież z naturalnych tkanin
Leczenie odparzeń

  • Zapewnij dostęp świeżego powietrza do miejsc odparzonych
  • Odkażaj chore miejsca łagodnymi preparatami, które nie powodują dodatkowego podrażnienia czy szczypania. Doskonały do tego celu jest kolagen naturalny Platinum (jeśli odparzenie pojawiło się na skórze) lub też Silver oraz Graphite (jeśli odparzenie pojawiło się na ciele). Kolagen doskonale łagodzi podrażnienia, zmniejsza ból a jego antybakteryjne działanie zapobiega infekcjom.

Już teraz zamów kolagen naturalny Platinum, Silver czy tez Graphite aby skutecznie wyleczyć odparzenia oraz zapobiegać ich nawrotom.

Co to jest odmrożenie

Odmrożenie to uszkodzenie skóry, które powstaje na skutek działania na nią niskiej temperatury. To jak poważne będzie odmrożenie uzależnione jest od temperatury otoczenia jak i również czasu, w jakim skóra narażona jest na jej działanie. Pamiętaj, że wiatr oraz duża wilgotność powietrza nasilają skutki działania mrozu. Bardziej narażone na odmrożenia są również osoby będące pod wpływem alkoholu (na skutek zmian zachodzących w obrębie naczyń krwionośnych). Miejsca, które są najbardziej narażone na działanie niskiej temperatury są nos, uszy, palce rąk oraz stóp jak i również policzki. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji tych partii ciała jak i również odpowiedniej ochronie przed mrozem.

Uwaga!! Odmrożenia mogą być groźne dla życia ! Rozróżniamy bowiem odmrożenia lekkie, średnio ciężkie i bardzo ciężkie. Bardzo ciężkie odmrożenia powstają wtedy, kiedy pod wpływem długo działającego zimna nie tylko pojawiają się pęcherze, ale cała skóra i tkanka podskórna ulega obumarciu, czyli martwicy (gangrena). Odmrożone partie ciała (takie jak uszy, nos, palce) mogą nawet odpaść.

Odmrożenia lekkie powodują zblednięcie skóry, a później zaczerwienienie, czasem skóra przyjmuje zabarwienie sinawe. Odmrożeniu towarzyszy zmniejszenie czucia. Później, kiedy odmrożenie ustępuje, obserwujemy przejściowe obrzmienie a także piekący ból i swędzenie. Wszystkie te objawy ustępują po kilku dniach.

Jak zapobiegać i leczyć odmrożenia

Pamiętajmy, aby wychodząc na mróz zadbać o odpowiednią izolację termiczną części ciała narażonych na jego działanie. Odkryte części ciała należy natłuścić, np. wazeliną, tranem, tłustym kremem itp. Nie zakładaj zbyt ciasnych butów czy też skarpetek ponieważ na skutek zbytniego ucisku pojawiają się zmiany w naczyniach krwionośnych, które sprzyjają odmrożeniom.

Jeśli Twoja skóra uległa odmrożeniu musisz przywrócić jej odpowiednie krążenie w tym celu zaleca się ciepłą kąpiel, okłady lub też nacieranie np. alkoholem. Dowodem na to, że krążenie powróciło do normy jest zaczerwienienie. Kolejnym etapem jest odpowiednia pielęgnacja odmrożonej skóry. Ból, pieczenie oraz zmiany spowodowane działaniem niskiej temperatury można skutecznie zmniejszyć stosując kolagen naturalny ( Platinum – jeśli odmrożenie dotyczy skóry twarzy lub też Silver oraz Graphite w przypadku odmrożenia innych partii ciała). Kolagen naturalny posiada działanie kojące, ponadto nie podrażnia skóry. Dzięki działaniu antybakteryjnemu zapobiega powstawaniu ewentualnych infekcji. Zmniejsza także obrzęk oraz przywraca skórze właściwą strukturę.


Już teraz zamów kolagen naturalny Platinum, Silver czy tez Graphite aby skutecznie wyleczyć odmrożenia oraz im zapobiegać!

Odleżyny

Odleżyny to nic innego jak uszkodzenie skóry oraz leżących pod nią tkanek (aż do kości) na skutek długotrwałego ucisku. Uosób przewlekle chorych, które skazane są na pozostawanie w jednej pozycji przez długi czas odleżyny powstają w miejscach, które stykają się z podłożem : w okolicy kości krzyżowej, kości ogonowej, pośladków, na piętach lub biodrach. W ciężkich stanach pojawiają się nawet na ramionach, kostkach czy kolanach.

Do chorób, które sprzyjają powstawaniu odleżyn zaliczyć możemy m.in. cukrzyca, miażdżyca. Dotykają pacjentów po urazach wielonarządowych, z porażeniami kończyn, po przebytych udarach mózgowych, z zaawansowaną miażdżycą mózgu.

Jeśli u chorego pojawią się odleżyny należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Rana, która powstała może bowiem łatwo ulec zakażeniu a to może doprowadzić nawet do śmierci.

Kolagen naturalny a skóra po odleżynach

W walce z odleżynami może skutecznie pomóc kolagen naturalny (Platinum , Silver oraz Graphite – w zależności od miejsca wystąpienia rany). Samej rany nie należy smarować preparatem aż do zgojenia! Można natomiast sparować jej brzegi co przyspiesza proces regeneracji tkanki. Stosowanie kolagenu naturalnego przyspieszy regenerację skóry, sprawi, że szybciej wróci ona do „dawnej formy”, zmniejszy blizny jak i również ujędrni ją i wygładzi. Kolagen naturalny (Platinum, Silver, Graphite) posiada właściwości antybakteryjne dzięki temu zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji.

Już teraz zamów kolagen naturalny Platinum, Silver czy tez Graphite aby przywrócić zdrowy wygląd Twojej skóry po odleżynach!

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku