Kolagen na opryszczkę

Opryszczka – powszechne schorzenie skóry i błon śluzowych
Opryszczka potocznie zwana często „zimą” lub też „zimnem” to powszechne schorzenie skóry oraz błon śluzowych. Wywołuje ją wirus opryszczki (HSV-1 lub HSV-2). Towarzyszy on ludziom od tysięcy lat. Pierwsze wzmianki na temat opryszczki wargowej odnaleźć możemy już w starożytnym Egipcie oraz sumeryjskich tabliczkach z 3-ego tysiąclecia przed naszą erą. Statystyki wskazują, że nawet co 5 osoba dorosła może być nosicielem wirusa opryszczki narządów płciowych oraz opryszczki na ustach.

W Polsce odsetek chorych jest o ok. 50% wyższy niż w pozostałych krajach Europy, najprawdopodobniej ze względu na zmienny klimat, a także gorsze warunki socjoekonomiczne. Osoby cierpiące na opryszczkę mają tendencję do traktowania jej jedynie jako uciążliwego defektu kosmetycznego. Tymczasem nieleczone objawy mogą spowodować poważne komplikacje dla Twojego zdrowia i co ważne stanowią poważne zagrożenie przeniesienia infekcji na organizmy zdrowe.


Przyczyny powstawania opryszczki
HSV czyli wirus opryszczki pospolitej powodującej owrzodzenia na skórze przenoszony jest poprzez mikrouszkodzenia na skórze czy też śluzówce w czasie bliskiego kontaktu z zarażoną osobą.

Możemy wyróżnić dwa typy wirusa HSV:
  • Wirus HSV-1 jest najczęściej przyczyną opryszczki wargowej (tzw. „zimne”)
  • Wirus HSV-2 – jest przyczyną opryszczki płciowej (opryszczka narządów)
Opryszczką płciową (a ściślej wirusem HSV-2 będącym jej bezpośrednią przyczyną) można zarazić się wyłącznie na drodze kontaktów seksualnych. Objawy chorobowe nie zawsze są widoczne dlatego też partner może nie mieć świadomości, że jest zainfekowany.

Wirus opryszczki pospolitej to jeden z najbardziej podstępnych drobnoustrojów. Pasożytuje w komórkach nerwowych i potrafi pozostać w uśpieniu nawet przez kilka lat. Daje o sobie znać dopiero w sytuacji wzmożonego stresu, zmniejszonej odporności czy też nadmiernego wysiłku fizycznego powodującego osłabienie, atakując organizm nieprzygotowanego na to pacjenta.

Leczenie opryszczki
Niestety musisz wiedzieć, że nie istnieje lekarstwo, które pozwoli wyeliminować wirusa HSV raz na zawsze. Wirus pozostaje w fazie uśpionej przez całe życie. W przypadku zakażenia tego typu wirusem można jedynie stosować leczenie zachowawcze, które pomoże skrócić okres występowania uciążliwych dla pacjenta objawów oraz zapobiec ich częstemu występowaniu. Podjęcie leczenia zmniejsza także ryzyko przekazania jednostki chorobowej osobom zdrowym.

W jaki sposób może mi pomóc kolagen naturalny
Kolagen naturalny Platinum ze względu na swoją unikatową formułę przyspiesza gojenie zmian chorobowych. Tym samym zapobiega przenoszeniu wirusa na organizmy zdrowe. Smarując chore miejsce kolagenowym żelem Platinum wspomożesz proces odbudowy skóry oraz naprawy zerwanych włókien kolagenowych.

Konsekwentne stosowanie Kolagenu naturalnego Platinum przynosi wyraźną poprawę stanu skóry. Przywraca jej jędrność oraz elastyczność a także dba o to, aby zawsze była prawidłowo nawilżona.Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku