Kolagen na pękające pięty

Skóra na stopach jest dość grupa przez co wydaje się nam, że jest ona odporna na wszelkie niesprzyjające czynniki. Nie mniej jednak musisz wiedzieć, że jest ona bardzo wrażliwa i mocno unerwiona stąd też wszelkiego rodzaju zaniedbania jakiś się dopuścić mogą się odbić na nich bardzo niekorzystnie powodując bardzo bolesne dolegliwości. Pękające pięty martwią nas szczególnie wówczas, gdy za oknem zaczyna klarować się ładna pogoda. Nadciągają piękne, słoneczne dni a my chciałybyśmy móc założyć efektywne sandałki lub klapki. Tymczasem nasze stopy nie wyglądają zbyt estetycznie co stanowi powód dużego dyskomfortu. Pamiętaj jednak, że popękane pięty to nie tylko defekt natury kosmetycznej ale przede wszystkim poważne schorzenie, które trzeba leczyć!!


Pękające pięty nie tylko powodują, że każdy krok staje się niezwykle bolesny ale jest to przede wszystkim dolegliwość, która może być groźna dla Twojego zdrowia. Skóra naszych stóp jest niemal dwukrotnie grubsza od tej porywającej inne partie naszego ciała. Zbudowana jest z aż 60 wyspecjalizowanych warstw, które nieustannie odnawiają się. Zdarza się jednak, że skóra na naszych stopach grubieje nieco szybciej niż zaplanowała to natura stając się tym samym mniej elastyczna co skutkuje jej pęknięciem. Głębokie pęknięcia skóry na piętach mogą przemienić się w szczeliny sięgające głębszych tkanek ciała, a tym samym pojawia się ryzyko infekcji bakteryjnych.

Przyczyny pękania pięt
Jedną z przyczyn pojawienia się bolesnych dolegliwości w postaci popękanej skóry na piętach jest niedobór witaminy A. Częściej jednak głównym powodem opisanego wyżej problemu są codzienne zaniedbania higieniczne oraz nieprawidłowe nawilżenie tej jakże ważnej partii naszego ciała. Należy pamiętać o systematycznym ścieraniu zrogowaciałego naskórka – po każdej kąpieli jak i również stosowaniu preparatów silnie nawilżających (np. kolagenowych). Zdarza się, że popękane stopy spowodowane są uwarunkowaniami genetycznymi, w wyniku których dziecko odziedziczyło po swych rodzicach tendencję do nadmiaru zrogowaciałej skóry na piętach.

Pamiętaj, że skóra na podeszwach stóp jest bardzo gruba. To dzięki temu możemy w zasadzie chodzić. Niestety grupa skóra ma też swoje wady. Przede wszystkim znacznie gorzej pochłania wilgoć (a także ją wydala), czyli innymi słowy wykazuje skłonność do nadmiernego odwodnienia. Taka słabo nawilżona skóra staje się mniej elastyczna i łatwiej pęka. Preparaty stworzone z myślą o pielęgnacji skóry stóp mają zwykle większą niż przeciętna dawkę składników odżywczych.

W jaki sposób mogę wyleczyć popękane pięty
Czy i Ty chciałabyś móc pochwalić się zdrowymi, gładkimi piętami? Chciałabyś móc bez skrępowania założyć klapki czy też sandałki? Nie chcesz już dłużej ukrywać swoich stóp i chciałabyś móc pokazać je światu? Zadbaj o ich prawidłowe nawilżenie!!

Aby wyleczyć popękane pięty należy po pierwsze przywrócić skórze jej ciągłość oraz właściwą elastyczność. Po drugie natomiast należy systematycznie zacząć o nią dbać – pamiętaj o codziennym usuwaniu zrogowaciałego naskórka a także stosowaniu kremów silnie nawilżających.

Z problemem popękanych pięt skutecznie poradzi sobie kolagen naturalny! Pamiętaj, że zawiera on znacznie więcej substancji odżywczych niż inne preparaty dostępne na ryku. Dzięki temu jego działanie na skórę jest wręcz nieocenione. Kolagen naturalny nadaje skórze właściwą elastyczność oraz dba o jej prawidłowe nawilżenie i nawodnienie. Dzięki temu skóra Twoich stóp bardzo szybko zregeneruje się. Pamiętaj, że preparat ten posiada również właściwości antybakteryjne a w przypadku pękniętej skory bardzo łatwo o infekcję.

W jaki sposób pielęgnować skórę pięt kolagenem naturalnym
Do pielęgnacji stóp polecamy Państwu kolagen naturalny Graphite. Jego unikatowa formuła stworzona na bazie wyłącznie naturalnych składników pomaga skutecznie zregenerować tak wrażliwą skórę pięt. Dodatkowo Kolagen naturalny Graphite posiada także właściwości antybakteryjne co jest bardzo ważne w przypadku pękających pięt ponieważ bardzo często w tych okolicach pojawiają się bakterie, które wywołują różnego rodzaju infekcje.

Systematyczne stosowanie Kolagenu naturalnego Graphite pozwala raz na zawsze zażegnać problem pękających stóp. Dzięki niemu Twoje pięty będą gładkie oraz dobrze nawilżone.

Żel nakładamy na mokrą, umytą wcześniej (środkami naturalnymi) skórę, możliwie najcieńszą warstwą. Po oczyszczeniu powierzchni z nadmiaru martwego naskórka niewielką ilość Kolagenu Graphite nałożyć na powierzchnię pięty. Zabieg można powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia, aż do uzyskania znacznej poprawy.

Więcej na temat samego stosowania Kolagenu naturalnego Graphite znajdziesz tutaj..

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku