Kolagen na paradontozę

Paradontoza (zapalenie przyzębia) jest niezwykle uciążliwym schorzeniem, które dotyczy coraz większej grupy osób. Jest to choroba atakująca tkanki przyzębia. Ze względu na częstość występowania choroby przyzębia zaliczane są do chorób społecznych. Tylko w Polsce aż 40% dzieci i młodzieży oraz prawdopodobnie ok. 40-50% dorosłych cierpi na różne schodzenia przyzębia (nie tylko paradontozę).

W wyniku paradontozy możliwa jest nawet całkowita utrata uzębienia. Co gorsza schorzenie to jest dla pacjenta niezwykle bolesne i uciążliwe. Znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Chorzy na paradontozę mają problemy ze spożywaniem pokarmów oraz napojów.

Terminem „paradontoza” określa się wszelkie przewlekłe procesy zapalenia dziąseł głębiej znajdujących się tkanek. Paradontoza powstaje wówczas, gdy w złogach osadzonych na zębach znajdują się różnego rodzaju bakterie, które następnie umiejscawiają się w przestrzeni pomiędzy zębami oraz w kieszonkach dziąsłowych wywołując tym samym w ich obrębie stan zapalny. W dalszym etapie przebiegu paradontozy bakterie atakują ozębną czyli tkankę między zębami a kością, powodując stan zapalny w obrębie głębszych partii przyzębia a to z kolei jest bezpośrednią przyczyną osłabienia ozębnej. W trzecim stadium zaawansowania paradontozy bakterie zaczynają atakować korzenie zębów niszcząc kość, z którą jest on połączony. Ponieważ połączenie to ulega uszkodzeniu zęby stają się chwiejne i zaczynają wypadać.


Przyczyny paradontozy
Bezpośrednią przyczyną występowania paradontozy są bakterie, które atakują tkanki przyzębia. Bakterie rozmnażają się w jamie ustnej człowieka na skutek nieprawidłowej higieny. Powodują one powstawanie na zębach złogów – płytka nazębna lub kamień. Na rozwój choroby wpływ mają także inne czynniki w tym np. krzywe ustawienie zębów lub też częste zgrzytanie – obciążenie aparatu podtrzymującego. Paradontozę mogą również wywołać rozmaite schorzenia, wśród których wymienić możemy:
  • Cukrzycę oraz inne zaburzenia metaboliczne
  • Reumatoidalne zapalenie stawów
  • Zaburzenie wydzielania śliny
  • Zaburzenia hormonalne
Objawy paradontozy
Objawy paradontozy są bardzo łatwo zauważalne choć w początkowym stadium schorzenie to przebiega praktycznie bezobjawowo. U pacjentów zdarzają się wówczas niewielkie krwawienia czy też nieprzyjemny zapach i smak w jamie ustnej. Objawy te są najczęściej bagatelizowane a chorzy zgłaszają się po poradę do specjalisty dopiero wówczas, gdy z poroforu zdrowy ząb zaczyna się ruszać. Wówczas niestety jest już za późno na to, aby go uratować.

Paradontoza – jak leczyć
Niestety paradontoza należy do grupy schorzeń, przed która nasz organizm nie jest w stanie obronić się sam. Co prawda nasz układ immunologiczny wytwarza odpowiednie przeciwciała ale niszą one nie tylko bakterie ale także tkankę przyzębia. Dlatego też w przypadku zapalenia dziąseł należy niezwłocznie udać się po poradę do specjalisty! W zależności od stadium choroby lekarz zaproponuje sposób leczenia. Pierwszym krokiem jaki wykona lekarz będzie usunięcie złogów oraz oczyszczenie zębodołów. Jeśli zapalenie dziąseł przebiega w sposób ciężki zwykle pacjentowi przepisywany jest odpowiedni antybiotyk (w postaci tabletek czy też maści). Jeśli choroba uszkodziła znaczną część ozębnej, lekarz może przeprowadzić szynowanie, czyli usztywnianie zębów. Nowoczesna stomatologia dysponuje technikami, za pomocą których możliwe jest wykonanie konstrukcji powstrzymującej chwianie się zębów (usuwana jest ona po zagojeniu się ran w dziąsłach i odbudowaniu się tkanki ozębnej).

W jaki sposób kolagen naturalny pomoże mi w walce z paradontozą
Kolagen naturalny Platinum ze względu na swoje właściwości kojące pomaga zmniejszyć towarzyszące pacjentowi uczucie bólu. Po jego zastosowaniu dziąsła przestają krwawić i stają się mniej wrażliwe. Unikatowa kompilacja wyłącznie naturalnych składników sprawia, iż preparat ten jest bezpieczny i nie wywołuje alergii oraz podrażnień. Stosowanie Kolagenu naturalnego Platinum u chorych na paradontozę 3-4 razy dziennie po około 304 tygodni skutkuje zmniejszeniem chwiejności zębów. Znacznie opóźnia on również rozwój choroby aż do całkowitego cofnięcia objawów włącznie. Najbardziej skuteczny jest oczywiście w początkowych stadiach choroby.

Pamiętaj, że Kolagen naturalny Platinum ma także działanie przeciwbakteryjne (paradontoza wywołana jest właśnie przez bakterie) w związku z tym tak skutecznie walczy nie tylko z objawami choroby ale także z jej przyczyną. W stadium zaawansowanym znacznie łagodzi krwawienie dziąseł oraz ich bolesność.

Zapoznaj się ze sposobem stosowania Kolagenu naturalnego Platinum

Aby kuracja była skuteczna preparat należy stosować przez okres minimum czterech miesięcy. Wskazane jest podawanie Colvity w tym okresie. Liofilizat kolagenu potęguje działanie żelu.

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku