Kolagen na rozstępy

Rozstępy – to dotyczy każdej z nas!
Rozstępy to nic innego jak wrzecionowate pasma, pomarszczonej skóry. Rozmieszczone są równolegle na danej partii ciała. Ich pojawienie się jest zwykle bezobjawowe choć zdarza się, że osoby, u których pojawia się ten problem odczuwają wcześniej lekki świąd (rzadziej pieczenie czy też ból).

Rozstępy powstają na poziomie skóry właściwej na skutek upośledzenia fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za produkcję dwóch rodzajów białek – kolagenu oraz elastyny nadających skórze właściwą elastyczność, jędrność, sprężystość oraz napięcie).


Przyczyny powstawiania rozstępów
Rozstępy mogą być spowodowane zwiększonym poziomem kortyzolu (hormonu kory nadręczy) we krwi. To właśnie on odpowiedzialny jest za upośledzenie funkcji fibroblastów. Na skutek tego komórki fibroblastów produkują niewłaściwe włókna kolagenu i elastyny, które charakteryzują się większą kruchością oraz znacznie mniejszą podatnością na rozciąganie. To z kolei powoduje zrywanie regularnej, harmonijnej sieci włókien i powstawanie rozstępów.

Innym powodem występowania rozstępów jest zwiększony poziom estrogenów, który również jest przyczyną produkcji upośledzonych włókien kolagenowych oraz niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta. Jeśli w Twojej rodzinie istnieją predyspozycje do występowania problemu skóry, o którym mowa możliwe, że i Ty jesteś na niego narażona. Udowodnione bowiem zostało, iż predyspozycje do rozstępów są dziedziczne.

Czy ja także jestem narażona na rozstępy
Problem rozstępów może dotyczyć w zasadzie każdego z nas. Nie zależnie od płci oraz wieku. Często pojawiają się one w okresie dojrzewania lub menopauzy (na skutek zaburzonej gospodarki hormonalnej) oraz także w ciąży, gdy skóra narażona jest na nadmierne rozciąganie.

Osoby szczególnie narażone na występowanie rozstępów:
  • Ludzie otyli
  • Kobiety w okresie ciąży
  • Kobiety w okresie menopauzy
  • Nastolatki – w okresie dojrzewania
  • Osoby posiadające predyspozycje genetyczne do występowania rozstępów
  • Osoby przyjmujące leki steroidowe
  • Osoby, których waga ulega częstym wahaniom
  • Sportowcy (w tym głównie kulturyści)
  • Osoby przebywające często na dietach niskokalorycznych
Usuwanie rozstępów
Usunięcie rozstępów możliwe jest jedynie poprzez zabieg chirurgiczny. Istnieją natomiast sposoby, na to aby uczynić je bledszymi oraz mniej widocznymi. Skuteczną walkę z rozstępami możesz rozpocząć wykorzystując do tego celu kolagen naturalny. Skoro rozstępy pojawiają się na skutek defektu włókien kolagenowych dostarcz swojej skórze dawkę właściwego białka kolagenowego!

Kremy na rozstępy a kolagen naturalny
W skład każdego kremu na rozstępy wchodzi m.in. kolagen. Jak już wiesz, to właśnie od odpowiedzialny jest za sprężystość oraz elastyczność Twojej skóry. Przewaga kolagenu naturalnego nad innymi kosmetykami na rozstępy polega na tym, iż zawiera on znacznie więcej czystego białka kolagenowego. Tradycyjne kremy posiadają jedynie śladowe ilości (kilka procent) kolagenu, natomiast kolagen naturalny stworzony został właśnie na jego bazie.

Dlatego też w skutecznej walce z rozstępami rekomendujemy Ci kolagen naturalny Silver, którego unikatowa formuła zawierająca wyłącznie naturalne składniki przywraca skórze elastyczność oraz jędrność. Zmniejszy on widoczność rozstępów; sprawi, że staną się one bielsze a stan Twojej skóry diametralnie się poprawi. Kolagen naturalny Silver pomoże Ci utrzymać właściwy stan nawilżenia skóry i sprawi, że będziesz mogła czuć się piękna i atrakcyjna.


Rozstępy w ciąży
Na rozstępy po ciąży skarży się aż 60% kobiet. Dobra wiadomość ! Możesz w znacznym stopniu pomóc swojej skórze i zminimalizować ryzyko wystąpienia tego problemu u Ciebie! Przyczyną występowania rozstępów w czasie ciąży jest zwiększony poziom estrogenów. Powodują one upośledzenie fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję elastyny oraz kolagenu. Włókna kolagenu są bardzo odporne na rozciąganie - dowiedziono, że by zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1 milimetra, trzeba by do niego przywiązać odważnik o wadze 10 kilogramów. Gdy kolagenu zabraknie Twoja skóra staje się mniej odporna na rozciąganie, traci swoją elastyczność oraz sprężystość. Dlatego też powinnaś w już w okresie wczesnej ciąży stosować kremy na rozstępy zawierające kolagen lub kolagen naturalny (najczystsza postać kolagenu), który dostarczy Twojej skórze dużej dawki tak potrzebnego mu białka kolagenowego.

Kolagen naturalny ma znaczną przewagę nad zwykłymi kremami na rozstępy ponieważ zawiera dużo więcej aktywnej postaci samego białka kolagenowego. To właśnie dzięki temu odznacza się on aż taką skutecznością.

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku