Kolagen na trądzik

Dermatozy – to dotyczy każdej z nas!
Skóra spełnia bardzo wiele istotnych zadań, bez których nasz organizm nie mógłby prawidłowo funkcjonować. To dzięki niej tkanki znajdujące się w naszym ciele są chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety coraz częściej nasza skóra staje się przyczyną bólu oraz dyskomfortu. Dzieje się tak za sprawą trapiących ją problemów takich jak alergie kontaktowe, choroby zawodowe a nawet nowotwory. Chorób skóry (tzw. dermatoz) wyróżnić możemy bardzo wiele, my jednak skupimy się na omówieniu tych najczęstszych to jest: atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy, egzema.

Słów kilka o atopowym zapaleniu skóry
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to schorzenie uwarunkowane genetycznie. Jego istota polega na nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej na małe dawki antygenów, w wyniku którego dochodzi do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgE skierowanych głównie przeciwko tym alergenom. U osób z atopią objawy chorobowe występują na skutek styczności z pospolitymi substancjami obecnymi w środowisku i całkowicie nieszkodliwymi dla osób zdrowych.

Skóra osoby chorej na atopowe zapalenie skóry pod wpływem substancji drażniących takich jak np. mydło czy rozpuszczalnik lub alergenów (roztocza sierść, kurz itp.) a także pewnej grupy pokarmów (jajka, mleko, białko pszenicy, truskawki, czekolada itp.) traci swoją naturalną barierę ochronną i pada ofiarą szkodliwych substancji pochodzących z zewnątrz. Skutkiem tego na skórze osoby chorej na atopowe zapalenie skóry występują zaczerwienienia, swąd oraz suchość. Pacjentów trapi także skłonność do nawrotowych zakażeń bakteryjnych. Zmiany chorobowe zlokalizowane są najczęściej na zgięciach łokciowych a także twarzy oraz szyi. Nie mniej jednak choroba może ujawniać się na całym ciele.


Słów kilka o trądziku różowatym i młodzieńczym
Trądzik różowaty jest schorzeniem skóry twarzy, które trapi osoby w wieku dojrzałym (częściej kobiety niż mężczyzn). Jego występowanie związane z jest z zaburzeniami łojotokowymi oraz naczyniowo-ruchowymi (częste czerwienienie się skóry pod wpływem bodźców fizycznych oraz psychicznych). Objawy chorobowe to: zmiany rumieniowe, grudkowe oraz krostkowe. Często jako powikłanie trądziku różowatego u pacjentów występuje zapalenie spojówek. Trądzik różowaty jest przyczyną dużego dyskomfortu. Osoby nim dotknięte często mają problem ze złym samopoczuciem oraz niską samooceną.


Z kolei trądzik młodzieńczy pojawia się u osób młodych (w okresie dojrzewania). Jego przyczyną są zmiany hormonalne – nadmierna stymulacja androgenowa pobudzająca w sposób silny gruczoły łojowe (łojotok). To skutkuje powstawaniem grudek popularnie nazywanych „pryszczami”.

Powodem trądziku młodzieńczego jest nadmierne wytwarzanie łoju oraz wzmożone rogowacenie komórek przewodu wyprowadzającego gruczoły łojowe skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający skutkiem czego jego ujście zostaje zamknięte. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju oraz zrogowaciałych komórek to tak zwany „zaskórnik”, który stanowi niezapalną postać trądziku. W takim środowisku (nagromadzeniu zrogowaciałego naskórka oraz łoju) niektóre bakterie zawsze obecne na powierzchni skóry rozwijają się szczególnie dobrze co skutkuje procesem zapalnym. Wówczas grudki stają się duże, czerwone i bolesne.

Walka z trądzikiem nie należy do łatwych. Jego objawy są bolące i stanowią problem o podłoży psychologicznym ponieważ osoby nim dotknięte mają problem z zaakceptowaniem siebie oraz niską samooceną.


Słów kilka o egzemie
Termin egzema odnosi się do zmian chorobowych skóry (jeśli mają one charakter alergiczny mówi się o atopowym zapaleniu skóry). Szacuje się, że jedna na dziesięć osób ma styczność z wyżej wspomnianą jednostka chorobową.

Przyczyna egzemy jest zwykle dość złożona. Najczęściej choroba ma podłoże alergiczne, zmiany skórne stanowią wówczas odpowiedz układu immunologicznego na substancję uczulającą, która dostała się do organizmu. Należy wziąć jednak pod uwagę także czynniki środowiskowe, genetyczne oraz właściwości odpornościowe organizmu. Objawy egzemy są zwykle dość łatwo rozpoznawalne. Zaliczyć możemy do nich: zmiany skórne w okolicach łokci, kolan oraz kostek i nadgarstków a także na twarzy oraz klatce piersiowej. Skóra staje się swędząca, pacjentowi towarzyszy wówczas także uczucie pieczenia. Drapanie miejsc chorych powoduje jedynie ich podrażnianie co skutkuje powstawaniem bolesnych bąbli. Z czasem skóra staje się coraz bardziej sucha. Zmienia się także jej struktura.

W jaki sposób kolagen naturalny pomoże mi w walce z dermatozami
Kolagen naturalny pomaga odbudować naturalna barierę ochronną skóry i zmniejsza objawy chorobowe. Jeśli dermatoza występuje na twarzy wypróbuj Kolagen Platinum z kolei w przypadku zmian chorobowych występujących na ciele należy zastosować Kolagen naturalny Silver.

Kolagen naturalny jest tak skuteczny w przypadku niwelowania nieprzyjemnych (dyskomfortowych) a czasem wręcz bolesnych objawów chorobowych ponieważ działa na skórę kojąco i przeciwalergicznie. Pomaga odbudować barierę ochronną skóry, utrzymuje właściwy poziom nawilżenia (niweluje efekt suchości).

Konsekwentne stosowanie kolagenu naturalnego (Platinum oraz Silver) przynosi widoczną poprawę stanu skóry, która utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku standardowych kremów czy też preparatów dostępnych na rynku. Zaletą kolagenu naturalnego (zarówno Silver jak i Platinum) w walce z dermatozami są właściwości nawilżające. Zwykle preparaty (szczególnie na trądzik) wysuszają skórę powodując jej przesuszenie i zamiast pomagać pogłębiają problem. Tymczasem kolagen naturalny (zarówno Silver jak i Platinum) odbudowuje skórę od wewnątrz regenerując ją.

Żel (Kolagen naturalny Platinum lub też Silver) nakładamy na mokrą, umytą naturalnymi środkami skórę, możliwie najcieńszą warstwą.

Zapoznaj się ze sposobem stosowania Kolagenu Naturalnego Silver oraz Kolagenu Platinum.


Uwaga!! W przypadku trądziku młodzieńczego po pierwszym efekcie wygładzenia skóry, następuje proces jej oczyszczenia. Po 3-4 tygodniach owocuje on gwałtownym wypryskiem. Należy nadal kontynuować kurację a nieprzyjemne dolegliwości wkrótce przestaną być problemem.

Zamów Kolagen Naturalny

Neolagen na Facebooku