Kolagen na zmarszczki

Przyczyny powstawania zmarszczek

Kiedy starzejemy się gruczoły potowe i łojowe, które dostarczały skórze wilgoci oraz tłuszczu, zużywają się i stopniowo przestają pracować. Powoduje to, że skóra traci swoją elastyczność i wilgotność. W efekcie staje się wysuszona i pojawiają się na niej załamania.
Wraz z wiekiem, ulegają osłabieniu włókna elastyny i kolagenu stanowiące podstawowe składowe podścieliska łącznotkankowego, odpowiadające za prawidłowe napięcie skóry. Wolne rodniki i toksyny niszczą włókna kolagenu, a w organizmie spada poziom substancji (np. miedzi, witaminy A, C, E) stymulujących naturalną produkcję kolagenu. Efektem tych procesów jest zwiotczenie skóry, powstawanie zmarszczek, wysuszanie i szorstkość oraz utrata właściwego kolorytu skóry.
Brak kolagenu powoduje zwiotczenie tkanek, podwójne podbródki, zmarszczki na szyi, wokół ust, wokół oczu ("kurze łapki"), worki pod oczami itp. Niszczenie kolagenu i innych tkanek spowodowane jest obecnością wolnych rodników, produkowanych przeważnie działaniem słońca, smogu i niekorzystnego wpływu środowiska.
Jak w likwidacji zmarszczek pomaga Kolagen Naturalny?
Stosując Kolagen Naturalny w znacznym stopniu pobudzamy fibroblasty do produkcji kolagenu w skórze. Zalecamy również stosować kolagen w kapsułkach czyli COLVITA, dzięki której dostarczamy do organizmu kolagen oraz witaminy C i E. Oczywiście nie zapominajmy też o kremach nawilżających i kremach regenerujących naszą skórę.
Ponieważ zmarszczki dotyczą najdelikatniejszych partii skóry radzimy stosować Kolagen Platinum. 50 ml wystarcza na 2,5 miesiąca. Wybór pojemności należy do Ciebie.
Zamów Kolagen Naturalny

Jak stosować kolagen?

Żel nakładamy na mokrą, umytą wcześniej (środkami naturalnymi) skórę, możliwie najcieńszą warstwą.

Nakładamy na całą twarz (powieki i usta również), szyję (również tylną jej część) oraz dekolt. Raz w tygodniu robimy pilling przed zabiegiem.



Pierwsze efekty obserwujemy już po 2 - 3 tygodniach – skóra jest wyraźnie jaśniejsza, gładsza, nawilżona. Po 90 – 120 dniach widoczne jest spłycenie zmarszczek istniejących, zupełne usunięcie drobnych oraz bezwzględny brak nowych. Owal twarzy jest wygładzony – bez “chomiczków” i obwisłości.

Ewentualny dyskomfort, jaki powoduje efekt ściągania łagodzimy dowolnym kremem nawilżającym. Ważne jest, żeby krem nie zawierał następujących składników:
  • kwasów owocowych
  • retinolu
  • cynku, gdyż składniki te osłabiają działanie kolagenu.


Jak jeszcze możemy sobie pomóc?
Przede wszystkim powinniśmy unikać nadmiernego opalania. Jeżeli już musimy wyjść na słońce to chrońmy twarz kremami z filtrem przeciwsłonecznym. Nośmy okulary przeciwsłoneczne z dużymi szkłami. Dzięki temu ochronimy skórę wokół oczu (jest to najbardziej delikatna skóra i tam powstają pierwsze zmarszczki).

Używajmy do spania poduszki z miękkiego włókna, starajmy się unikać skurczów mimicznych. Nie zapominajmy o delikatnym masażu naszej skóry. Dzięki temu pobudzamy krążenie.

Nie zapominajmy również o tym by pić dużo wody. Przyjmujmy witaminy A, B, C, E.


Neolagen na Facebooku