Kolagenowy Szampon do Włosów

Zamów Kolagen Naturalny
Sposób użycia:
Nanieść szampon na mokre włosy i spienić. Starannie spłukać. W razie konieczności czynność powtórzyć.
Zamów Kolagen Naturalny
Kolagenowy Szampon do Włosów 89zł
Słowo „shampo” pochodzi z języka hindi i oznaczało pieniący płyn do mycia włosów pozyskiwany z kokosów. Kolonizatorzy angielscy przenieśli je do wszystkich języków świata, a rodzajów szamponów wytwarza się na świecie obecnie wiele.

Szampon produkcji Veny na zlecenie Colway, najkrócej można scharakteryzować jako łagodny, efektywny i regenerujący. Doskonale nadaje się nawet do włosów suchych i zniszczonych. Niezwykle bogata formuła łączy doskonałe właściwości myjące z intensywnym odżywianiem, nawilżaniem i odbudową włosów. W szamponie użyte zostały wyłącznie delikatne składniki myjące, jakich używa się w tego rodzaju produktach z najwyższej półki asortymentowej. Cały proces wytwórczy odbywa się „na zimno”, co ma ogromne znaczenie dla ewentualnego powstawania związków nie planowanych przez wytwórcę, co niestety ma miejsce dość często podczas masowej produkcji kosmetyków tanich, warzonych „na ciepło”. Wiele zastrzeżeń, jakie dotykają niektóre składniki kosmetyczne traci zupełnie sens, gdy ich emulgacja odbywa się bez podgrzewania.

Zanim zabrniemy w żargon kosmetologiczny, należy powiedzieć po prostu, że rolą dobrego szamponu jest: oczyszczenie włosów i skóry głowy z łoju, złuszczonego naskórka, brudu i pozostałości preparatów kosmetycznych. Bez uczulania, (za pierwszym myciem )i najlepiej jeszcze z efektem kondycjonowania i upiększania włosów oraz pielęgnacji skóry głowy za pierwszym myciem. Bez nadmiernego wysuszania i odłuszczania włosa. Szampon ma być również: dobrze się pieniący, wydajny, nietoksyczny, biodegradowalny, funkcjonalny niezależnie od twardości wody oraz ma pozostawiać miły zapach. To wszystko. Nasz Kolagenowy Szampon taki właśnie jest i wszystko to robi!

Teraz, gdy już to wiecie, to możemy Was uzbroić w wiedzę fachową.W miejsce niemal wszechobecnych w szamponach detergentów SLS lub SLES – czyli mających, mniejsza o to czy zasadnie, czy też nie, kiepską reputację siarczanów sodu - użyto tu, jako czynniki myjące trzech substancji:

Kokamidopropylobetaina - Cocamidopropyl Betaine - organiczny związek chemiczny, jaki zastosowano w szamponie Colway, pozyskiwany jest wyłącznie bezpośrednio z oleju kokosowego (niesyntezowany z udziałem dimetyloaminy) oraz z betainy ekstrahowanej z buraków cukrowych. Podkreślić należy tu istotną różnicę pomiędzy betainą cukrową, a półsyntetyczną, która występuje w szamponach tańszych i wprawdzie rzadko, ale wywołuje reakcje alergiczne. Nieznane są natomiast przypadki uczulania przez kokamidopropylobetainę otrzymywaną z biomasy. Taką formułę tego związku, całkowicie naturalną, stosuje się przede wszystkim w szamponach naturalnych wysokiej jakości. Tak pozyskiwany wyciąg z kokosa posiada specyficzną zdolność zamykania pęcherzyków powietrza w swoich strukturach, czyli naturalnego wytwarzania piany.

Komponent ten atestowany jest przez liczne instytucje badające kosmetyki dla dzieci i niemowląt. To substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Stabilizująca i pełniąca rolę modyfikatora reologii. Nawilża skórę i kondycjonuje włosy. Wybór czynnika myjącego roślinnego z kokosa, to spektakularny powrót do natury, do pierwotnego znaczenia indyjskiego słowa „shampo”.

Sarkozyniany - Sodium Lauroyl Sarcosinate – wykorzystywane są dość często w kosmetykach ekskluzywnych. Niech nikogo nie deprymuje nazewnictwo biochemiczne, ani łacińska nazwa, która całkiem niefortunnie … też daje skrót SLS… To jest po prostu kwas laurylowy, pozyskiwany również z oleju kokosowego, połączony z sarkozyną, czyli aminokwasem, który np. buduje białka naszych mięśni.

Arganowy składnik myjący - Sodium arganamphoacetate – to uzupełniający powyższe składnik myjący wytwarzany bezpośrednio z oleju arganowego, co sprawia, że jest niezwykle delikatny dla skóry i włosów. Właściwości oleju arganowego i jego dobroczynny wpływ na włosy są powszechnie znane i nie wymagają reklamowania.

Nie zawiera parabenów. Badany dermatologicznie.
Zamów Kolagen Naturalny
Skład:

Składniki aktywne:
Keramimic™ 2.0 - Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin - wysoko wyspecjalizowany aktywny składnik kondycjonujący, opracowany z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć proteomiki (nauka o białkach). Jego działanie oparte jest na zasadzie bimimetyki tzn. na naśladowaniu natury. Dzięki temu, że budowa tego składnika jest podobna do budowy protein (keratyny) obecnych we włosach, inteligentnie odbudowuje on najbardziej zniszczone miejsca na ich powierzchni. Udowodniono w badaniach klinicznych, że Keramimic 2.0 selektywnie celuje w najbardziej uszkodzone miejsca na powierzchni włosa (głownie końcówki oraz środek włosa). Dodatkowo ułatwia rozczesywanie włosów na mokro, zapobiega ich plątaniu się i je wygładza. (odrobine więcej o tym komponencie przy Odżywce do Włosów)

Aquaxyl™ – Xylitylglucoside - jest to kompleks pochodnych glukozy i xylitolu pochodzenia roślinnego o działaniu nawilżającym i regenerującym. Poprawia poziom nawilżenia włosów, chroni ich strukturę oraz przywraca im połysk.

Olej z Meadowfoam - Limnanthes alba – 100% -wy olej, zimno tłoczony z nasion północnoamerykańskiej rośliny, której nazwa tłumaczy się: "łąkowa piana". Jest jedną z sensacji kosmetologicznych, czego niech dowodzi to, że używany jest nawet jako eliksir pod oczy. Ma unikalnie korzystny skład kwasów tłuszczowych (eikosenowego, erukowego i dekosenowego) oraz dużo witamin A i E. Odbudowuje wewnętrzną strukturę włosów, wygładza ich powierzchnię, dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe, wzmocnione i pełne blasku. Intensyfikuje kolor i utrwala jego głębię poprzez zwiększanie przyczepności pigmentów. Stabilny, nie wymagający konserwacji. Doskonale wchłanialny, nawilża skórę oraz wspomaga jej naturalną ochronę wodno-lipidową.

Składniki uzupełniające:

Polimer silikonowy - Amodimethicone - silikony mają dość pejoratywną opinię, jednakże wynika ona głównie ze słabego wyedukowania konsumentek, które po prostu nie wiedzą, że obok silikonów zatykających pory i obciążających włos (to główne zarzuty), kosmetologia dysponuje już także polimerami niekomedogennymi, czyli nie blokującymi kanałów i nie powodującymi powstawania zaskórników. Łatwo zmywalnymi lub wręcz samoutleniającymi się. Amodimethicone to prawdopodobnie polimer o najlepszej obecnie prasie wśród silikonów kosmetycznych. Niech dowodzi tego fakt, że stosowany jest także w bazach kremów do twarzy najlepszych światowych marek. Jest lekki i posiada właściwości chroniące włos tak przed mrozami, jak i upałami, a czynnik myjący, jakim jest w naszym szamponie kokamidopropylobetaina z łatwością usuwa z włosów każdą ilość zbyteczną tego silikonu. Już niewielki dodatek Amodimethicone czyni dużą różnicę jakościową w każdym szamponie. Jest toemolient suchy, który tworzy film na powierzchni skóry i włosów, ograniczając ucieczkę wody. Znakomicie kondycjonuje włosy: poprawia rozczesywanie na sucho i na mokro, zapobiega splątywaniu, wygładza, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega również elektryzowaniu się i puszeniu włosów. Wpływa na właściwości sensoryczne, nadaje połysk i pozostawia uczucie miękkości na włosach. Utrwala fryzurę.

Gliceryna – jest w tym produkcie składnikiem „zwykłym”, ale potrzebnym, jako sprawdzony humektant. Posiada, jak wiemy, silne właściwości higroskopijne (wiąże wilgoć) i nawilżające.

Kolagen – izolowany w postaci trójhelikalnych molekuł – w rdzennie polskiej biotechnologii, bezpośrednio ze skór rybich, natywny i czynny biologicznie – sprawia, że Kolagenowy Szampon do Włosów serii Colway jest kosmetykiem myjącym unikatowym.


Neolagen na Facebooku